O inkontynencji dziecięcej

idz1   1. Jak powszechne jest nietrzymanie moczu wśród dzieci?

Nietrzymanie moczu występuje rzadziej po ukończeniu 5 roku życia. Około 10% 5-latków, 5% 10-latków, a 1% 18-latków doświadcza moczenia się. Przypadłość ta dotyka dwa razy częściej chłopców, niż dziewczynek.

idz1  2. Co jest przyczyną nocnego moczenia się?

idzieciecaMoczenie w nocy lub moczenie nocne po ukończeniu 5 jest bardziej powszechne niż moczenie się w ciągu dnia. Eksperci nie wiedzą, co powoduje nocną inkontynencję. Większość młodych ludzi, którzy doświadczają go fizycznie i psychicznie są zdrowi. Prawdopodobne przyczyny to wolniejszy rozwój fizyczny, nadprodukcja moczu w nocy, brak zdolności kiedy śpi do rozpoznania, kiedy pęcherz jest napełniony oraz niepokój. Nocne nietrzymanie moczu jest problemem często występującym z pokolenia na pokolenie, sugerując genetyczny związek.

idziecieca22 idz1  3. Skąd bierze się dzienna inkontynencja u dzieci?

Dzienne nietrzymanie moczu może być spowodowane przez infekcje, zaburzenia, nieprawidłowości anatomiczne lub nadreaktywność pęcherza. Wiele dzieci z nietrzymaniem moczu w ciągu dnia mają nieprawidłowe nawyki, najbardziej powszechną są rzadkie mikcje i zaparcia.