Aktualności

Igrzyska dla Seniora 2014

Sport-seniorsZnamy już szczegóły drugiej edycji międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games 2014. Impreza aktywizująca osoby powyżej 45 roku życia odbędzie się 21-24 sierpnia 2014 roku w siedmiu miastach Warmii i Mazur.

Pierwsza edycja Warmia Mazury Senior Games odbyła się w połowie września 2012 roku. Zmagania sportowe seniorów rozegrały się w Olsztynie, Iławie, Naterkach, Lidzbarku Warmińskim oraz Ornecie i wzięło w nich udział blisko 1,2 tys. zawodników z 13 krajów.

W przyszłorocznych zmaganiach uczestnicy rywalizować będą w 13 dyscyplinach, a udział w organizacji drugiej edycji mistrzostw zadeklarowali przedstawiciele siedmiu miast naszego regionu. Już wiadomo, że w Olsztynie spotkają się pływacy, brydżyści oraz siatkarze halowi.

 

W Iławie zmagać się będą tenisiści, żeglarze oraz siatkarze plażowi. Z kolei w Lidzbarku Warmińskim spotkają się lekkoatleci oraz tenisiści stołowi. Tam rozegrana zostanie także dyscyplina rekreacyjna - ściganie na rowerach wodnych.

Wzorem ubiegłorocznej edycji Orneta jest gospodarzem zmagań badmintonistów. W organizację Warmia Mazury Senior Games 2014 włączyły się ponadto Ostróda – piłka nożna, kajakarstwo (dyscypliny sportowe) i kręgle (dyscyplina rekreacyjna), Pasłęk – golf (dyscyplina sportowa) oraz Nidzica – podnoszenie ciężarów (dyscyplina sportowa).

Wydarzeniu towarzyszyć będą także imprezy o charakterze kulturalnym, społecznym i integracyjnym. Bardzo ważne będą działania edukacyjne na temat znaczenia i roli aktywności sportowej wśród aktywnych seniorów, przeprowadzane na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Żródło olsztyn.com.pl